Warsztaty zimowe

Katarzynki, Andrzejki i lawendowe pierniki

Zapraszamy na warsztaty, na których poprzez opowieść nawiążemy do tradycyjnych zabaw sprzed lat. Opowiemy o tym jaką wagę przywiązywano do przepowiedni, które wróżby cieszyły się powodzeniem. Będziemy lać wosk, wróżyć z butów, wsłuchiwać się w odgłosy wsi, sprawdzać jakie imię będzie miała osoba bliska sercu, policzymy sztachety w płocie.

Warsztaty łączymy z wypiekiem lawendowych pierniczków. Każdy z uczestników samodzielnie będzie wałkował i wycinał ciasteczka. Po upieczeniu przyjdzie czas na dekoracje i degustacje pierniczków.

Dla grup, które przywiozą własny prowiant (kiełbaski) rozpalimy ognisko.
Warsztaty dostosujemy do każdej grupy wiekowej od przedszkola do liceum
Warsztaty organizujemy przez cały listopad.
Czas trwania: około 4 godzin.

Relacja wideo z warsztatów

Mikołajki i Boże Narodzenie

W Starej Chacie zamienionej na Domek Świętego Mikołaja wysłuchasz opowieści o wierzeniach i zwyczajach związanych z Wigilią, z choinką, szopką i kolędnikami. Wspólnie będziemy kolędować i przebierać się za kolędników.

Młodsze dzieci na warsztatach samodzielnie wykonają bałwanka pachnącego lawendą, a starsze lawendowe skrzaty. Dodatkowo możemy zaproponować ozdabianie pierniczków czy wykonanie ozdób choinkowych, a w Starej Chacie Święty Mikołaj może rozdać prezenty przywiezione przez opiekunów.

Czas trwania: około 3,5h.

                     Zdjęcia z tych warsztatów możesz zobaczyć tutaj.

Relacja filmowa z warsztatów mikołajkowych

Nowy Rok i Karnawał

Nowy Rok: dawniej w okresie przejściowym ze starego w nowy rok przyrządzano wyjątkowy wypiek. Były to Byśki i Nowe Latka. Na zajęciach dowiesz się skąd wziął się ten zwyczaj i samodzielnie ulepisz Byśka.

Dzień Babci i Dziadka - warsztaty z dojazdem do placówki

Na warsztatach poczujesz niesamowity zapach lawendy. Lawendowy prezent, to cykl warsztatów obejmujący wykonanie prezentu z lawendą. Proponujemy do wyboru wykonanie zapachowego woreczka,  mydełka glicerynowego, soli do kąpieli, tabliczki  florenckiej z suszonymi kwiatami, poduszki z suszem lawendowym.

W tym roku polecamy szczególnie wykonanie eleganckich zawieszek woskowych z olejkiem lawendowym. Każdy uczestnik wykonuje dwie zawieszki, ozdabia je suszonymi kwiatami, a następnie pakuje w pudełko prezentowe.

Materiały i opakowanie prezentowe w cenie warsztatu.
Czas trwania: około 1 godziny
Koszt: 40 zł/osoby

  • Warsztaty dostosowujemy do każdej grupy wiekowej.
  • Jesteśmy w stanie gościć grupę, która maksymalnie liczy 60 osób.
  • Oferta warsztatowa łączy się z ogniskiem z kiełbaskami przywiezionymi przez Państwa.
  • Posiadamy sklepik z pamiątkami dla dzieci.

W sprawie warsztatów prosimy o kontakt mailowy:

kontakt@lawendowasiwianka.pl

bądź telefoniczny

504233283