O nas

Mam na imię Mariola, pochodzę z rodziny, która zajmuje  się ogrodnictwem od wielu lat.  Jednak ja od dziesiątego roku życia wiedziałam, że będę pracowała w przedszkolu z dziećmi. Ogrodnictwo mnie w ogóle nie interesowało, chociaż kwiaty zawsze lubiłam. I tak też było, że przez ostatnie trzydzieści lat pracowałam z dziećmi. Ale los lubi płatać figle i moje życie zawodowe zmieniło się diametralnie.

Dzięki pomocy najbliższych mi osób Siwianka stała się lawendowa. Razem z córką prowadzimy Lawendową Siwiankę.

O lawendzie można pisać bardzo długo, dlatego poświęciłyśmy jej oddzielną podstronę → Lawenda.

Jeśli masz ochotę nas odwiedzić zapraszamy w lipcu w miesiącu kwitnienia lawendy. Organizujemy wtedy Lawendowe Weekendy czyli dni otwarte z warsztatami, w trakcie których można przechadzać się po lawendowym polu, spróbować pysznych lawendowych lodów i wziąć udział w warsztatach. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Wydarzenia.

 

Kontakt

Warsztaty

Lawendowa Siwianka, to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, ale  i dla dorosłych znajdą się atrakcje. Zapraszamy na warsztaty wszystkie osoby, które w ciekawy sposób chcą spędzić czas, ucząc się poprzez zabawę, tworząc ciekawe rzeczy, relaksując się w naszym lawendowym siedlisku. Warsztaty są dopasowane do pory roku jaka nas aktualnie otacza, na przykład na wiosnę rozmnażamy lawendę, a zimą szyjemy lawendowe bałwanki.

Ofertę warsztatową możesz zobaczyć tutaj.

Po zajęciach zapraszamy na zabawy w Leśniej Bazie i na ognisko!

Zwierzyniec

W Lawendowej Siwiance uwielbiamy zwierzęta! Znajdziesz u nas kury, koguty, przepiórki i różne gatunki bażantów.  W sezonie gniazdują u nas bociany i jaskółki, a przez cały rok można spotkać sikorki i wróble. Można również spotkać szczygły, kowaliki, kosy, kopciuszki, dudki i wiele, wiele innych gatunków ptaków. Od czasu do czasu Leśną Bazę odwiedza samotny łoś, a sarny mają swoje legowisko nieopodal łąki kwietnej! Skoro już jesteśmy przy kwiatach to lawenda przyciąga niesamowitą ilość motyli, pszczół i innych latający owadów, a także pająków, pasikoników i świerszczy.

Galeria ze zwierzątkami znajduje się tutaj.

Stara chata

W Lawendowej Siwiance znajduje się stara, ponad stuletnia chata. Miejsce to udostępniamy grupom warsztatowym. Wystrój chaty zmieniamy zgodnie z mijającymi porami roku, pokazujemy i opowiadamy w jaki sposób kiedyś się żyło, pracowało i  mieszkało. Stara Chata nie jest udostępniania do zwiedzania w trakcie Lawendowych Weekendów.